Uprawa konopi na wolnym powietrzu

Uprawa konopi indyjskich na świeżym powietrzu była tradycyjną metodą uprawiania ziół rekreacyjnych i leczniczych od tysięcy lat. Natura dostarczyła konopi indyjskich z adaptacją i odpornością potrzebną do wzrostu w wielu regionach. Specjalistyczna selektywna hodowla przez bardziej profesjonalnych dostawców materiału siewnego wyprodukowała pewne naprawdę wyjątkowe odmiany, które zapewnią doskonałą marihuanę w klimacie północnoeuropejskim, a nawet tysiące metrów nad poziomem morza. Dla tych hodowców, którzy nie chcą hodowli w pomieszczeniach zamkniętych lub w szklarniach, uprawa na świeżym powietrzu to świetny i łatwy sposób na produkcje na własne potrzeby. Uprawa konopi na świeżym powietrzu może dać spektakularne efekty, przy takich warunkach roślina może być naprawdę dorodna, o głębokim smaku i bogatych aromatach. Hodowla na świeżym powietrzu rozpoczyna się od kwietnia do maja na półkuli północnej. Hodowcy, którzy preferują hodowlę na wolnym powietrzu często pozwalają na kiełkowanie nasion konopi w pomieszczeniach, następuje wtedy wzrost rośliny w pomieszczeniu pod światłem. Te rośliny są często stopniowo aklimatyzowane do temperatur zewnętrznych, zanim zostaną trwale wystawione na zewnątrz. Możliwe jest również rozpoczęcie uprawy konopi na świeżym powietrzu na początku kwietnia np. w cieplarni. Wydajność każdej rośliny żeńskiej wynosi od 100 do 400 gramów dla różnych szczepów. Wydajność jest szczególnie uzależniona od czasu siewu, odżywiania i nasłonecznienia.

Wszystkie odmiany "indoor" i "outdoor" można uprawiać na świeżym powietrzu na większej południowej szerokości geograficznej. Jednym z najważniejszych czynników dla plantatora jest prawidłowe przygotowanie terenu.

Idealne miejsce uprawy powinno być na nieograniczonym słońcu przez jak najwięcej dnia. Ochrona przed silnymi wiatrami również chroni uprawę. Obszar uprawy często korzysta z schronienia; mały nasyp ziemi, padły trzon drzewa lub grube krzewy mogą nie tylko chronić roślinę przed przeważającymi wiatrami, ale także chronić roślinę przed zwierzętami i niepożądaną uwagą ludzi. Posiadanie bliskiego źródła wody, np. pobliski strumień to też dobre rozwiązania dla uprawy. Wielu hodowców na zewnątrz skorzysta z nawozów organicznych, takich jak bat guma, odlewy ślimakowe, kompost itp. Bardziej wyszkoleni plantatorzy zewnętrzni testują glebę podczas przygotowywania terenu i nawożą ją odpowiednio. Profesjonalne zestawy do testów gleby można kupić w centrach ogrodowych, które wskażą typ gleby, pH i czynniki takie jak zawartość piasku, gliny itp. Nie ma "doskonałej" gleby do uprawy, a różne odmiany często będą dobrze działać w szeregu warunków tak długo, jak długo są obecne składniki odżywcze, drenaż jest dobry, a pH mieści się w granicach 5,8-6,5.

Dla niektórych osób uprawa na świeżym powietrzu oznacza bezpieczną uprawę na balkonie czy też z tyłu na ogrodzie. W niektórych częściach świata jest to zbyt ryzykowne, więc osoby, które podejmują się uprawy wybierają prywatne i często odległe miejsca na wsi, gdzie mogą rozpocząć uprawę. Mapy internetowe lub lokalna wiedza mogą być wykorzystane do znalezienia prywatnych miejsc.

Niektórzy plantatorzy wolą odosobnienie wysokogórskie obszary dla całkowitego spokoju i bezpieczeństwa. Nowa technika polega na tym, aby uprawiać rośliny konopi w dużych workach wypełnianych glebą. Ta technika pozwala hodowcom wybrać miejsca, które mogą być bliżej domu, ponieważ rośliny są całkowicie niewidoczne dla osób przebywających w pobliżu. Jednak rośliny uprawiane w ten sposób korzystają ze światła słonecznego i mogą rosnąć stosunkowo blisko miast i wsi bez wzbudzania podejrzeń. Upewnij się, że worek jest pewnie zamocowany na swoim miejscu. Ci, którzy mają szczęście żyć w klimacie śródziemnomorskim i dysponują prywatnym tarasem słonecznym, są idealnie przygotowani do uprawiania na świeżym powietrzu. Osoby uprawiające na świeżym powietrzu na własnym terenie będą w stanie zapewnić, że rośliny otrzymają wodę i składniki odżywcze. Osoby uprawiające na własnym gruncie mogą mieć możliwość uprawy roślin w doniczkach roślinnych lub zakorzenienia ich bezpośrednio w glebie. Doniczki mają tę zaletę, że są przenośne, ale mogą wymagać regularnego podlewania w upalne dni. Doświadczony hodowca często unika "czarnych" pojemników na rośliny, które są bardzo gorące w bezpośrednim świetle słonecznym. Unikają też umieszczania doniczek na gorącej powierzchni, na przykład wyłożonym w płytkach tarasie. Te uprawy zakorzenione bezpośrednio w glebie często osiągają najlepszy wzrost i plon, dopóki gleba jest w dobrym stanie, a miejsce otrzymuje wystarczającą ilość światła słonecznego. Hodowcy, którzy chcą uprawiać hodowlę na zewnątrz, nie zawsze są w stanie regularnie odwiedzać rośliny, dlatego należy wybrać miejsce uprawy, które jest prywatne, słoneczne i chronione przed zwierzętami, takimi jak króliki i jelenie, które będą chętnie podgryzać rośliny. Niektórzy hodowcy ukrywają gałązki i zarośla, aby ukryć uprawę i chronić w ten sposób przed nieproszonymi gośćmi jakimi są zwierzęta. Inni hodowcy celowo zakładają cierniste rośliny (rośliny jeżyny itp.) wokół ich obszaru wzrostu, aby zapewnić trwałą i skuteczną ochronę. Technika ta zazwyczaj wymaga systematycznego otaczania terenu grubą, wysoką i nieprzepuszczalną barierą dla ludzi i zwierząt. Jeżeli jest to dobrze wykonane , nie ma absolutnie żadnego sposobu na to, że ktoś może domyślić się, że rośliny konopi rosną w pobliżu. Często jedyna droga do środka takiego wzrostu roi się po ziemi przez pojedynczą bezpieczną trasę, którą można łatwo przykrywać i ukryć.

Wizyty w plenerze często wymagają sprawdzenia roślin czy nie zawierają szkodników. W suchych warunkach woda może wymagać wprowadzenia do roślin. Niektórzy plantatorzy zewnętrzni transportują pierwotną glebę do miejsca uprawy, często jest to wstępnie wzbogacone np. odlewy ślimakowe i ewentualnie kryształy żelu absorbującego wodę. Kryształy żelu absorbującego wodę można kupić w wielu centrach ogrodowych, absorbują one nadmiar wilgoci do dużych cząstek żelu zatrzymującego wodę. Następnie powoli uwalniana jest woda w czasie suszenia. Pozwala to na rozwój roślin wraz z dodatkowymi zapasami wody dla korzeni, nawet w warunkach suszy.

Podczas uprawy konopi indyjskich na świeżym powietrzu należy pomyśleć o różnych odmianach. Nie wszystkie szczepy nadają się na zewnątrz, więc przeczytaj uważnie i wybierz dobrego dostawcę materiału siewnego.

Czasem najtrudniejszą częścią uprawy na wolnym powietrzu jest właściwa lokalizacja i przygotowanie jej do uprawy konopi / nasion marihuany. Często plantator będzie miał kilka różnych miejsc uprawy i zgadza się, że utrata okazjonalnych roślin jest zagrożeniem zawodowym. Gdy miejsce jest gotowe, będzie ono często używane. Uprawa na świeżym powietrzu jest wyzwaniem, ale także i zabawą, może wymagać pomysłowego myślenia i profesjonalnego przygotowania, ale jeśli zrobisz to prawidłowo, możesz doświadczyć satysfakcji z zebrania wszystkich swoich plonów.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.