Nasiona konopi autoflowering – czym są i jak skutecznie je uprawiać?

Nasiona konopi autoflowering różnią się nieco od standardowych. Czy łatwiej jest je uprawiać? O jakie warunki należy zadbać, aby uzyskać świetne plony? Sprawdź to w dalszej części artykułu!

Nasiona konopi autoflowering – co to takiego?

Nasiona konopi autoflowering, zwane po polsku autokwitnącymi, różnią się od zwykłych nasion konopi tym, że automatycznie przechodzą przez fazę kwitnienia, bez konieczności zmiany oświetlenia lub długości dnia. Zwykłe standardowe nasiona konopi, zwane też feminizowanymi, potrzebują zmiany ilości światła (12 godzin światła i 12 godzin ciemności) w celu rozpoczęcia kwitnienia i wytworzenia plonów.

Z kolei te autokwitnące posiadają genetycznie wbudowany mechanizm, który pozwala im na rozpoczęcie kwitnienia po około 2-3 tygodniach od kiełkowania. Dzieje się tak bez względu na ilość światła, co pozwala na uprawę w różnych warunkach a także szybszy plon oraz większe rozmiary roślin.

Tym, co jeszcze je wyróżnia jest fakt, że są one mniejsze niż tradycyjne odmiany konopi, co pozwala na uprawę w mniejszych przestrzeniach. To z kolei jest wygodne dla osób, które chcą uprawiać je na przykład na tarasie lub w ogrodzie.

Autoflowering nasiona konopi są również bardziej odporne na choroby i szkodniki, co pozwala na ich znacznie łatwiejszą uprawę niż tradycyjnych odmian.

Jak uprawiać konopie autoflowering? 

Aby skutecznie uprawiać autokwitnące konopie, należy przede wszystkim zapewnić im odpowiednią ilość światła. Wymagają one około 18-20 godzin światła dziennie, aby rozwijać się prawidłowo. Jeśli jest za mało światła, rośliny mogą być małe i słabe, a plony będą niskiej jakości.

Należy również zadbać o odpowiednią wilgotność i temperaturę. Optymalna wilgotność powinna wynosić około 40-60%, a właściwa temperatura wynosi około 21-27 stopni Celsjusza. Rośliny konopi lubią ciepło i wilgotno, ale nie mogą być przegrzane ani przesuszone.

Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednie nawożenie roślin. W pierwszej fazie wzrostu konieczne jest stosowanie nawozów z dużą zawartością azotu, a podczas kwitnienia należy zwiększyć ilość fosforu i potasu.

Wentylacja jest również ważna dla ich uprawy. Wymagają one dobrego przepływu powietrza, aby uniknąć chorób grzybowych i pleśni.

Ważne jest również, aby pamiętać, że konopie te są mniejsze niż tradycyjne odmiany konopi i potrzebują mniej miejsca. Można je uprawiać w mniejszych doniczkach lub w pojemnikach na tarasie lub w ogrodzie.

Podsumowując, aby skutecznie uprawiać nasiona autoflowering, należy zapewnić im odpowiednie warunki uprawy, takie jak odpowiednią ilość światła, wilgoci, temperatury, nawożenia i wentylacji. Dzięki temu uzyskasz dobrej jakości plony.

Nasiona konopi autoflowering możesz nabyć w naszym sklepie Green-seeds.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.