Legalizacja marihuany w Niemczech

Niemiecki rząd federalny zatwierdził 26 października 2022 roku plan legalizacji marihuany w całym kraju. Według nowego projektu legalne ma stać się posiadanie maksymalnie 30 gramów marihuany. Jest jednak pewna przeszkoda - zgodę na to musi udzielić jeszcze Bruksela, która nie skłaniała się ku temu planowi.

Na jakich zasadach ma być zalegalizowana marihuana w Niemczech?

W Niemczech o legalizacji marihuany mówiło się już od dawna. Dopiero niedawno pojawił się jednak projekt firmowany przez ministra zdrowia Karla Lauterbacha mówiący o tym, że w marihuanie może znajdować się maksymalnie 15% THC, a w przypadku nabywania jej przez osoby mające od 18 do 21 lat - 10%. Ponadto sklepy nie mogą być umiejscowione niedaleko szkół czy innych placówek uczęszczanych przez młodzież. 26 października resort zdrowia ogłosił, że w planach koalicji rządzącej konopie indyjskie wraz z THC mają przestać być prawnie klasyfikowane jako narkotyki. Projekt ten zakłada legalne nabycie i posiadanie maksymalnie 30 gramów marihuany do użytku osobistego. Ponadto możliwa ma się stać uprawa do dwóch roślin konopi indyjskich. Należy mieć na uwadze, że pomimo tych założeń niezgodne z prawem ma pozostawać reklamowanie produktów z konopi.

Legalizacja marihuany w Niemczech a decyzja KE

Mimo że niemiecki rząd przychylił się do legalizacji marihuany, na drodze pozostaje wciąż jeszcze jedna pułapka. Cały projekt musi zostać bowiem zaakceptowany przez Komisję Europejską. Według ekspertów prawnych z Bundestagu, może ona uznać przedstawione założenia za niezgodne z ramową decyzją UE z 2004 r. dot. przestępstw i kar w handlu narkotykami. Wedle tej decyzji wszyscy członkowie wspólnoty mają obowiązek walki ze sprzedażą marihuany. Jednak w przypadku, w którym udałoby się uzyskać zgodę KE, Niemcy mogłyby osiągnąć roczne dochody podatkowe i oszczędności wynoszące w przybliżeniu 4,7 miliarda euro. Co więcej, legalizacja marihuany prowadziłaby też do utworzenia około 27 tysięcy stanowisk pracy.

W naszym sklepie Green-Seeds możesz zakupić nasiona marihuany najlepszej jakości.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.