Jakie są różnice pomiędzy nasionami konopi feminizowanymi i automatycznymi?

Automatyczne i feminizowane nasiona konopi to dwa spośród czterech głównych rodzajów tych roślin, różniące się pomiędzy sobą wymaganiami pielęgnacyjnymi, szybkością wzrostu czy też obfitością płodów. Zależnie od wybranego typu, pozwalają na zebranie plonów w jak najkrótszym czasie lub wyhodowanie baldachimów bogatych w pąki. Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami nasion?

Automatyczne nasiona konopi

Automatyczne nasiona konopi – nazywane także autokwitnącymi – są wprost stworzone zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych hodowców, zainteresowanych możliwie szybkim osiągnięciem plonów. Powstają one poprzez skrzyżowanie odmiany Cannabis Ruderalis – odpowiedzialnej za automatyczny wzrost z Cannabis India oraz Sativa, gwarantującymi mocny i wydajny zbiór. Nie wymagają dużej przestrzeni, stąd będą odpowiednie do uprawy w niewielkim grow roomie, a nawet w pojedynczych pojemnikach lub wśród innych roślin. Automatyczne nasiona konopi cechują się zdolnością do rozpoczęcia fazy kwitnienia bez konieczności zmiany cyklu światła; kwitną natomiast zależnie od długości życia. Dzięki silnym genom są one wyjątkowo mało wymagające, przynosząc szybkie plony nawet niedoświadczonym nowicjuszom. Umożliwiają dwukrotne zbiory w takim samym czasie, w jakim z innych odmian uzyskuje się pojedynczy plon. Charakteryzują się kompaktową i zwartą budową, a także wyższą zawartością CBD w stosunku do niższego poziomu THC.

Feminizowane nasiona konopi

Feminizowane nasiona konopi doskonale sprawdzą się u hodowców ukierunkowanych na uprawę roślin żeńskich. Cieszą się olbrzymią popularnością wśród kolekcjonerów, dzięki czemu niemal zdominowały one pozostałe rodzaje nasion. Uzyskuje się je poprzez przemyślane krzyżowanie oraz stosowanie metod zewnętrznych – podawanie inhibitorów etylenu oraz rodelizację. Dostępne obecnie w sprzedaży feminizowane nasiona dają niemal 100%-ową pewność wyhodowania żeńskich osobników. Są one wyjątkowo proste w uprawie powodując, że staje się ona maksymalnie opłacalna. Cechują się wysoką wydajnością bez konieczności wprowadzania modyfikacji genetycznych. Umożliwiają wyeliminowanie dziedzicznego ryzyka oraz uzyskanie wyjątkowej jakości żywicznych pąków. Przy odpowiedniej pielęgnacji do minimum ograniczają prawdopodobieństwo pylenia. Pozwalają także na oszczędność czasu i pracy, niwelując konieczność oddzielania roślin męskich i żeńskich. Jednocześnie są one dość wrażliwe na stres środowiskowy, co może skutkować ich zmianą w hermafrodyty.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.