Jak otrzymać receptę na medyczną marihuanę?

Uzyskanie recepty na zakup medycznej marihuany nie powinno być trudne, jeżeli posiada się odpowiednie ku temu wskazania zdrowotne. Pierwszym krokiem jest znalezienie lekarza, który odbył stosowne przeszkolenie z terapii z użyciem konopi. Następnie należy przedstawić mu swoją historię medyczną, aby zadecydował, czy konkretne schorzenie kwalifikuje pacjenta do leczenia.

Medyczna marihuana - kto wystawia recepty?

Każdy lekarz, który posiada uprawnienia do wydawania recept na leki z grupy, do której należy medyczna marihuana, ma prawo wystawienia recepty na konopie lecznicze. Musi jednak istnieć ku temu stosowny powód. Jednym ze wskazań jest na przykład nieskuteczna terapia środkami pierwszego wyboru, czy też przewlekła choroba, wywołująca dokuczliwe dolegliwości bólowe.

W Polsce znajduje się stosunkowo niewielka liczba placówek, gdzie zatrudniani są odpowiednio przeszkoleni specjaliści. Ciągle jednak przybywa lekarzy, jacy zajmują się prowadzeniem terapii z użyciem konopi. Ze względu na wysoką skuteczność łagodzenia objawów w przypadku wielu schorzeń, staje się ona coraz popularniejszą formą leczenia.

Jakie choroby kwalifikują do skorzystania z medycznej marihuany?

Nie da się zaprzeczyć, że medyczna marihuana posiada sporo różnorodnych zastosowań. Pomaga przy szerokim wachlarzu rozmaitych schorzeń, takich jak chociażby:

  • bezsenność,
  • choroby nowotworowe,
  • przewlekłe dolegliwości bólowe,
  • zaburzenia na tle neurologicznym i psychiatrycznym.

Jej największą zaletą jest zmniejszenie odczuwania bólu przez użytkownika. To doskonała wiadomość dla wszystkich osób, które zmagają się na przykład ze stanami pourazowymi. Ponadto osłabia nudności oraz redukuje częstotliwość wymiotów, co znacznie ułatwia powrót do zdrowia pacjentom w trakcie chemioterapii i radioterapii. Dodatkowo ma silne właściwości uspokajające, skutkujące łatwiejszym zasypianiem i lepszym radzeniem sobie ze stanami wzmożonego pobudzenia, występującymi chociażby w przypadku ADHD, czy też autyzmu.

Gdzie zrealizować receptę na medyczną marihuanę?

Kiedy już lekarz wystawi receptę, należy udać się do apteki, która posiada uprawnienia do realizacji recept Rpw. Medyczna marihuana nie jest jednak powszechnie dostępna, więc warto najpierw zadzwonić i upewnić się, czy znajduje się w magazynie. Pozwoli to zaoszczędzić nieco czasu. Niektóre apteki umożliwiają zamówienie leku, aczkolwiek może to trochę potrwać, nawet do kilku dni. Warto więc jak najszybciej rozpocząć ten proces, zwłaszcza jeżeli dolegliwości są bardzo nasilone.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.