Waluty
Nowości
White Widow Auto® RQS
White Widow Auto® RQS
100,00 zł
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
10 najczęstszych błędów podczas uprawy konopi
10 najczęstszych błędów podczas uprawy konopi

Często po podjęciu decyzji o uprawie konopi pojawiają się problemy związane z brakiem doświadczenia i fachowej wiedzy na ten temat. Początkujący hodowcy często popełniają typowe błędy, których mogliby się ustrzec. Prezentujemy najczęstsze przyczyny braku sukcesu podczas uprawy nasion marihuany

Zły nawóz

Jest to często główny winowajca. Wszystkie nawozy, które są dostępne w profesjonalnych sklepach zawierają wystarczająco dużo składników odżywczych, podawane nawet w małych dawkach przynoszą spektakularne efekty. Problem leży trochę głębiej, polega on na złym podawaniu składników odżywczych. Problem z dostarczaniem obornika często dotyczy zbyt małych dawek lub zbyt dużych.Oto niektóre środki zapobiegawcze dotyczące tego problemu: użycie urządzenia EC w celu określenia odpowiedniej ilości obornika; obliczanie wartości pH; montaż systemu nawadniania z dokładną dawką; i tensometru w celu określenia właściwego czasu na podlewanie. Zasadniczo gleba powinna być wilgotna ale nie mokra.

Zbyt późna identyfikacja szkodników i pleśni

Wiele plantatorów zbyt późno dostrzega szkodniki i pleśń, zazwyczaj kiedy ich rośliny zostały już dość zaatakowane nimi. W późniejszym etapie rozwój roztocza pająków, mączniaka jest tak duży, że nie da się go pokonać w naturalny sposób.Tylko użycie konkretnych środków owadobójczych lub grzybobójczych spowoduje poprawę, zwykle tylko przez krótki okres czasu. W rzeczywistości te środki zaradcze nie powinny być dostępne dla wszystkich hodowców domowych ze względu na ich zagrożenia dla zdrowia.W zdrowym mikroklimacie, szkodniki lub choroby, które są wykrywane na tyle wcześnie, nie są zwykle problemem.Leczenie olejem z neemu na wczesnym etapie zazwyczaj eliminuje wszelkie szkodniki.Mieszanina natryskowa oleju Neem musi być rozcieńczona olejem rycynowym (jedna piąta) jako emulgator, aby zapobiec natychmiastowemu opuszczeniu liści. Stosowanie tego oleju może być użyte w walce z różnymi szkodnikami czy też chorobami. Niestety plantatorzy często zbyt późno zaobserwują szkodniki, zazwyczaj wtedy kiedy widoczne są już gołym okiem. Brązowa zgnilizna jest wynikiem wilgotnego i ciepłego klimatu. Zgnilizna atakuje rośliny od wewnątrz i powoduje naprawdę duże szkody. Rozpoznanie zgnilizny jest możliwe po dokładnym zbadaniu rośliny konopi. Rośliny dotknięte tą chorobą tracą swoją zieloną barwę i początkowo zmieniają kolor na szarawy. Zazwyczaj w momencie odkrycia zgnilizny większość roślin jest już zniszczona od środka. Tutaj kluczowe jest szybkie obcięcie tych części rośliny, które zostały zaatakowane przez zgniliznę.

Pleśń może być szybko usunięta pod warunkiem, że zostanie szybko wykryta. W tym celu należy regularnie kontrolować dno gałęzi, ponieważ zazwyczaj występuje tam pleśń, przed jej rozprzestrzenianiem się na łodygi i liście. W przypadku rozpoznania pleśni należy rozpylić na roślinę mieszaninę wody i mleka lub inną silnie alkaliczną mieszaninę. Dodatkowo pudełko, czy też pojemnik w którym znajduje się roślina powinno być regularnie czyszczone. Mączniak natomiast to choroba, którą roślina sama nie będzie w stanie się pozbyć.Uszkodzenie rośliny może być ograniczone przy użyciu mieszaniny Bordeaux.

Oto kilka środków zapobiegawczych dla szkodników i grzybów: Optymalna wilgotność powietrza utrudnia grzybom i szkodnikom rozprzestrzenianie się. Badaj też rośliny w celu odbarwienia liści, jajowatego szkodnika na dolnych. Uszkodzenia przez grzyby zwykle zaczynają się od dołu łodyg. Oczywiście twoje miejsce uprawy powinno być czyste i schludne.

Niewłaściwe ustawienie lamp

Jest to jeden z najgorszych błędów, ponieważ lampy sodowe tracą skuteczność szybko wraz ze wzrostem odległości.Niska efektywność pod względem głębi jest jeszcze większa dzięki zastosowaniu nowych lamp LED.

Ponieważ optymalne rozmieszczenie pod względem odległości zależy od wielu czynników, nie byłoby zasadne ustalenie reguł dla odległości lampy. Sama lampa, reflektor, rozmiar pomieszczenia, rozmiar łaty i moc lampy odgrywają główną rolę. Ponieważ intensywność oświetlenia wszystkich źródeł światła maleje wykładniczo z każdym centymetrem o większej odległości, optymalne jest korzystanie z kosztownego oświetlenia, gdy zostanie ono umieszczone w idealnej odległości. Jeśli powiesisz lampy zbyt blisko wierzchołków roślin, mogą spowodować uszkodzenie konopi z powodu intensywnego nagrzewania - liście górne wysychają i w konsekwencji umierają.

Środki: Użyj termometru na wysokości czubków roślin. Użyj elastycznego urządzenia wiszącego, aby umieścić lampy tak blisko roślin, jak to możliwe, bez narażania wierzchołków kwiatów na temperaturę powyżej 28-29 ° C.

Trochę więcej jest w porządku?

Nie! Wszystkie wpływy zewnętrzne powinny być ograniczone do absolutnego minimum. Podlewanie, zmiana doniczek, zbieranie liści, zmiana położenia doniczki, a nawet dotykanie liści: są to wszystkie czynniki stresowe. Właściwa opieka oczywiście jest warunkiem wstępnym dla udanego przedsięwzięcia, ale sprawdzanie siewek starannie kilka razy dziennie lub podlewanie ich trzy razy dziennie faktycznie utrudnia rozwój zamiast stymulować prawidłowy rozwój korzeni.

Wzrost korzeni

Kiedy rozpocznie się cykl kwitnienia, nie ma znaczenia wielkość rośliny. Duża i zdrowa kula korzeniowa w okresie wegetatywnym jest znacznie ważniejsza dla optymalnego rozwoju. W pierwszych 3 do 4 tygodniach kwitnienia rośliny marihuany będą rosły bardzo szybko, nie wykazując żadnych rozpoznawalnych wad nawet wtedy, gdy rozwój korzeni był wadliwy. Jednak jak tylko rośliny będą stawały się cięższe po czwartym tygodniu, ich zapotrzebowanie na fosfor, a zwłaszcza potas wzrasta. Jeśli korzenie nie rozwinęły się dobrze, gdy roślina zacznie kwitnąć, konsekwencje będą widoczne dopiero po 3 lub 4 tygodniach.

Strach, nadmiernie niskie temperatury nocne i zbyt wilgotne pomieszczenie

Te trzy czynniki są ściśle ze sobą połączone i mogą zepsuć całe zbiory. Gdy wilgotność jest zbyt wysoka - 60% lub więcej – rośliny w ciągu ostatnich tygodni cyklu kwitnienia nie rosną. W pudełku, który wykazywał komfortową temperaturę 25-28 ° C na wysokości wierzchołków rośliny, na poziomie gruntu może mieć 12 ° C lub niższy. Środki zaradcze: Zamontuj w pokoju styropian. Użyj czarnych doniczek. W razie potrzeby użyj ogrzewania w ciemnej fazie.

Zbyt wcześnie, zbyt chciwie, zbyt niecierpliwie

W pomieszczeniach: Często hodowcy są zbyt niecierpliwi, aby poczekać, aż ich odmiana dojrzeje, a następnie poczekać jeszcze dłużej, aż proces suszenia przechodzi do etapu, w którym rozwinął się specyficzny zapach tej odmiany. Nawet doskonale rozwinięte zioło, może być słabej jakości jeśli zbiory zostaną zebrane zbyt wcześnie. Sztuczne przyspieszenie za pomocą ogrzewania lub nawet gorącego powietrza w piecu, przyniesie niską pulę z dużą ilością chlorofilu.

Na świeżym powietrzu: zbyt wczesne sadzenie małych roślin, sadzenie sadzonek z nasion konopi, które nie były wstępnie uprawiane, lub używanie odmian, które kwitną zbyt długo - wszystkie one spowodują problemy. Rośliny, które są zbyt słabe lub zbyt małe mogą być łatwo zjedzone przez zwierzęta wiosną lub będą zarośnięte przez otaczającą roślinność. Odmiany, które kwitną przez długi okres mają problemy kończące się w krótkim, północnym europejskim lato, a następnie wilgotną jesienią, i często padają ofiarą brązowego zgnilizowania lub wczesnego mrozu.

Wyżej, szybciej, dalej

Nawet najdroższe pudełko z najlepszym wyposażeniem na świecie nie gwarantuje sukcesu w uprawie nasion. Przeciwnie, jeśli używasz drogiej technologii, niewłaściwy sposób spowoduje wypalenie korzeni, liści stratę pieniędzy. Ci, którzy kupili zaawansowany system nawadniający nie sprawią , że ich rośliny zaczną szybciej rosnąć. Przy takim podejściu mogą powodować szkody spowodowane wodą, nieprawidłowo montując drogie narzędzia. Wdrażanie żarówki 600w zamiast żarówki 400w z wysokiej jakości reflektorem nie powoduje automatycznie wyższej wydajności. Często po dużych inwestycjach następuje kilka złych zbiorów, po których dana osoba nie chce kontynuować swojego hobby. Próbują sprzedawać sprzęt i często narzekają w następujący sposób: "Sklep X nie kupuje używanego sprzętu, sklep Y nie zapłacił wystarczająco dużo, a ja nie ufam aukcjom internetowym".

Odporność na porady

Pomimo dostępności dobrej literatury zawodowej, fałszywe wieści wchodzą niekiedy w społeczność hodowców. Niektóre z nich są krótkotrwałe, inne fałszywe wiadomości są zaskakująco trwałe. Powodem tego jest brak danych naukowych dostępnych w odniesieniu do uprawy konopi.

Zanieczyszczenia hałasem, niezapłacone rachunki, kradzież energii elektrycznej lub niepotrzebne sprzeczki z sąsiadami często powodują niepożądane pukanie w drzwi. Można jednak tego uniknąć, przestrzegając kilku prostych zasad.

Specjalna ziemia to podstawa dobrej uprawy, gleba kwiatowa po prostu tu nie zapunktuje. Nie możesz oświetlić całego metra kwadratowego żarówką o mocy 125w, nawet jeśli jest to najnowocześniejsza dioda LED. Pamiętaj, że twoja hodowla to tylko i wyłącznie twoja sprawa, nie robisz dlatego aby pochwalić się przed znajomymi albo aby pokazać na portalach społecznościowych jaki jesteś fajny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl