Waluty
Nowości
Critical Sour® FS
Critical Sour® FS
89,00 zł 80,10 zł
White Widow - Anaconda Seeds
White Widow - Anaconda Seeds
89,00 zł 80,10 zł
Strong Skunk - Anaconda seeds
Strong Skunk - Anaconda seeds
89,00 zł 80,10 zł
Russian Gold - Anaconda Seeds
Russian Gold - Anaconda Seeds
89,00 zł 80,10 zł
OG Kush - Anaconda Seeds
OG Kush - Anaconda Seeds
89,00 zł 80,10 zł
Hypnotic - Anaconda Seeds
Hypnotic - Anaconda Seeds
89,00 zł 80,10 zł
Big Bubble - Anaconda Seeds
Big Bubble - Anaconda Seeds
89,00 zł 80,10 zł
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Uprawa konopi w pomieszczeniach zamkniętych
Uprawa konopi w pomieszczeniach zamkniętych

Coraz większy wzrost w ciągu ostatnich lat nastąpił w sektorze uprawy konopi. Jeżeli hodowla przebiega w odpowiednich warunkach, to jakość towaru jest o wiele lepsza niż ta sprzedawana na ulicach. Uprawa konopi indyjskich polega na wykorzystaniu potężnych, sztucznych lamp, aby powielać efekt słońca. Światła te zazwyczaj zużywają setki watów energii elektrycznej, które są powszechnie stosowane w układzie HPS (High Pressure Sodium), lampy fluorescencyjne, halogenki metalowe, diody LED i inne rodzaje zostały z powodzeniem wykorzystane. Światło to czynnik, którego konopie potrzebują w największym stopniu aby mogły rosnąć. Uwzględnij 250 W / m² tylko jako minimalny punkt wyjścia i realistycznie ustaw na 2-3-krotność tego poziomu, jeśli jest to możliwe. Więcej światła oznacza większe, gęstsze pąki i lepsze plony. Oprócz zapewnienia wysokiego poziomu światła ważne jest aby rośliny były tak blisko światła, jak to możliwe, aby zmaksymalizować intensywność światła. Często hodowca medyczny lub rekreacyjny będzie miał obszar 1-2 m2 zaprojektowany poniżej pojedynczej lampy sodowej (HPS) o mocy 400W lub 600W.

Wybór ma duże znaczenie.
Wydajność i jakość roślin rosnących w sztucznych światłach zależy głównie od:

1.Odmiany roślin

2. Czy rośliny są uprawiane z nasion konopi czy też klonów

3.Po ilu dniach uprawy roślina jest wprowadzona do kwitnienia

4.Optymalizacja warunków klimatycznych

Wewnętrzny plantator marihuany musi być ostrożny, aby roślina nie rosła zbyt blisko gorącego światła i uszkodziła się. W przypadku lampy o mocy 400 W hodowcy nie mogą pozwolić, aby rośliny rosły w odległości 40-50 cm od żarówki. Rośliny konopi mogą być skręcone i wiązane, jeśli są zbyt wysokie, niektórzy hodowcy wewnętrzni celowo wiążą rośliny w ten sposób. Niektórzy hodowcy wewnętrzni pociągają rośliny pod metalowy ekran z drutem, który pozwala aby pąki rosły pionowo, podczas gdy łodyga i rosnąca część rośliny rosną poziomo. Ta technika SCROG (ekrany zieleni) pozwala hodowcom wewnątrz ogrodu utrzymać jak największy wzrost pąków, w miarę możliwości równomiernie do lampy, zwiększając przy tym wydajność.

Niektórzy dostawcy oferują "chłodzone powietrzem" światła dla hodowcy wnętrz, które zamykają światło w szklanej obudowie. Wentylator wymusza przepływ powietrza przez światło, utrzymując chłodnię w pomieszczeniu i umożliwiając wzrost roślin bez spalania. Pomieszczenia hodowlane są zazwyczaj utrzymywane w temperaturze między 24 ° C a 30 ° C dla uzyskania optymalnych wyników. Zbyt niskie temperatury mogą powodować spowolniony wzrost rośliny, natomiast zbyt wysoka temperatura może powodować zgnilizny roślin. Rośliny potrzebują delikatnej bryzy płynącej z wentylatora jak i stałej podaży świeżego powietrza, pochodzącego z domu lub z zewnątrz. Niektórzy plantatorzy, którzy zostają złapani, są często zdradzeni przez zapach swojej hodowli, więc niektórzy inwestują w generatory ozonu w celu dalszego usuwania nieprzyjemnych zapachów z pomieszczeń.

Kiełkowanie marihuany może odbywać się na różne sposoby, w jaki sposób może to mieć to miejsce, można dowiedzieć się z różnych forów. Jedną prostą metodą jest po prostu umieszczenie nasion około 1 cm poniżej powierzchni mocno wyciśniętej wilgotnej gleby. Folia celofanowa na powierzchni pomaga utrzymać warunki wilgotne i po kilku dniach temperatur około 20-25 ° C nasiona powinny kiełkować.

W pierwszych etapach życia sadzonki chętnie zaczynają od niższych natężeń światła, często miernika poniżej światła HPS lub bliżej lamp fluorescencyjnych. Sztuczne światła są normalnie "włączone" przez 18-24 godzin dziennie. W tym czasie sadzonki są w stanie wegetatywnego wzrostu, następuje wtedy uprawa korzeni, liści i gałęzi, ale bez pąków.

Przez zmniejszenie dziennego światła do ~ 12 godzin roślina konopi przechodzi do fazy "kwitnienia". Ten etap zazwyczaj wymaga 8-10 tygodni (ale bardziej dla niektórych szczepów) i właśnie w tym czasie powstają żeńskie kwiaty. Podczas tego etapu rośliny tolerują więcej składników odżywczych i bardzo jasne światło. Niektórzy plantatorzy wprowadzają dodatkowe oświetlenie w celu zapewnienia najlepszych osiągów. Pod koniec tego procesu roślina zostaje wycięta, a pąki (niepollinowane kwiaty żeńskie) są suszone. Niektórzy plantatorzy zbierają rośliny, gdy widzą, że trichomy zaczynają przechodzić od jasnego do mętnego (wymaga to mocnego szkła powiększającego / zasięgu, aby zobaczyć). To często zbiega się z pączkiem produkującym wiele czerwonych / pomarańczowych włosków. Niektórzy palacze preferują pąk zebrany wcześniej, inni wolą późno zbierane pąki. Zwykle stosuje się 2-6 tygodni wegetatywnego wzrostu, a podczas kolejnych kwitnienia rośliny mogą wzrosnąć do 2 lub 3 razy ich pierwotnej wysokości. Niektórzy plantatorzy stosują metodę "sea of green" (SOG), która po kilku dniach wegetatywnego wzrostu zużywa się przed przejściem na warunki "kwitnienia". Ta technika produkuje małe rośliny o niskiej / średniej wydajności, ale umożliwia szybką produkcję.

Nasiona feminizowane są popularne wśród hodowców wewnętrznych, ponieważ praktycznie eliminują możliwość samców. Uważa się, że dla wielu hodowców wewnętrznych nasiona feminizowane są jednym źródłem dochodu. Pąki żeńskie są dojrzałe i nie wpływają na pojawienie się samotnych, nieuchwytnych kwiatów męskich w późnym okresie kwitnienia.

W pomieszczeniu do uprawy można uprawiać rośliny w glebie lub w dowolnej liczbie innych podłoży. Podczas uprawy w glebie roślina konopi indyjskich korzysta z 25% perlitu lub włókna kokosowego. Pozwala to na lepsze napowietrzanie gleby. Jednym z błędów popełnianych przez niedoświadczonych hodowców jest tendencja do nadmiernego nawadniania roślin glebowych. Poprzez podlewanie roślin do uprawy gleby zmniejszy się wydajność / jakość i spowolni to rozwój roślin.

Uprawa konopi indyjskich wymaga użycia i zrozumienia pasz roślinnych. To nie jest skomplikowane, wszystkie pasze roślinne dostarczają niezbędnych składników odżywczych do korzeni, nie ma znaczenia, czy korzenie rosną w gliniastych kamyczkach, wełnie mineralnej, kokosie lub w systemie hydroponicznym. Nawet rośliny uprawiane w glebie będą potrzebować dodatkowych składników odżywczych. Przeczytaj instrukcje na etykietach odżywczych i unikaj pokusy początkujących, aby przekroczyć zalecany poziom.

Uprawa w pomieszczeniach pozwala roślinom rozwijać się w ściśle nadzorowanych warunkach uprawy, zagrożenia ze strony szkodników zewnętrznych. Kiedy hodowca ma odpowiedni system, jest to przewidywalny sposób uprawy konopi o wysokiej jakości, dużo lepszy od konopi sprzedawanych przez dealerów na ulicy. Głównym wyzwaniem dla wielu hodowców domowych jest charakterystyczne zapachy konopi. Uprawa konopi indyjskich nigdy nie była tak popularna, jak jest obecnie , ani też nie było tak łatwo wyprodukować roślinę o tak dobrej jakości. Generalnie wszystko jest dostępne w Internecie począwszy od dostawców, sprzętu, porad jak i informacji. Oczywiście wszystko zaczyna się tak naprawdę od wysokiej jakości nasion – czyli od dostawcy, który musi być w 100% zaufany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl