Waluty
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
To dopiero początek badań nad konopiami indyjskimi

O tym, jakie właściwości lecznicze posiadają konopie mówi się już od wielu lat, zresztą dzięki nim powstało już wiele leków jakie znalazły swoiste zastosowanie w leczeniu niejednego schorzenia. Można zatem dojść do wniosku, iż większość ludzi jest pozytywnie nastawiona do wykorzystania medycznej marihuany, czyli można pomyśleć że legalizacja jest czymś oczywistym. Niestety w naszym kraju wygląda na to że jeszcze nie jesteśmy gotowi na wielkie przemiany w tym temacie.

 

Konopie indyjskie to przyszłość medycyny

 

Czytaliśmy wielokrotnie że co jakiś czas kolejny naukowiec uważa, iż nie odkryliśmy jeszcze nawet w niewielkim stopniu zastosowania konopi we wszelakiej maści terapiach, gdyż nie znamy innych kannabinoidów niż CBD. Potrzeba na to czasu oraz wielu lat, nie zmienia to jednak faktu, iż w najbliższej przyszłości dowiemy się wielu ciekawych informacji na ich temat, dodatkowo zacznie wzrastać zainteresowanie instytucjami badającymi je oraz firm konopnych.

 

Pojawia się coraz więcej firm zainteresowanych prowadzeniem wszelakiej maści badań i doświadczeń, które na celu mają odkrycie właściwości medycznych konopi. Kilka państw aktualnie zmieniło już prawo dotyczące możliwości leczenia wielu schorzeń, z zastosowaniem produktów i leków bazujących na konopi. Było to efektem wzrastającej liczby schorzeń, a także osób które do ich leczenia zdecydowały się samodzielnie poszukiwać w konopi medycznej pewnego rodzaju ratunku.

 

Coraz więcej krajów bada właściwości konopi medycznej

 

Mamy kilka przykładów na bardziej otwarte stosunki do medycznej marihuany, Izrael to przykładowe państwo które zdecydowało się na takie posunięcie, w końcu bądź co bądź legalizację w USA wprowadziło już 28 stanów. Oczywiście w obu krajach panuje zupełnie inne nastawienie do konopi indyjskiej i tego typu badań niż w naszym kraju. Izrael zastanawia się również nad wprowadzeniem całkowitej legalizacji, w aspekcie rekreacyjnego spożywania marihuany a nie tylko zastosowania jej w medycynie.

 

Potrzeba lat, aby poznać właściwości marihuany medycznej

 

Bardzo ważną kwestią do której w swoich badaniach nawiązują naukowcy jest również fakt, iż na dziś dzień wiemy trochę o zastosowaniu kannabinoidów CBD jednak nic o choćby równie popularnym THC. Właśnie czas jest tutaj kwestią niezbędną do tego, by poznać ich właściwości zwłaszcza medyczne, działanie oraz ewentualny wpływ na funkcjonowanie samego organizmu, również leczenie wielu schorzeń. Dlatego nie ma jakichkolwiek wątpliwości co do tego, iż nie można mówić o znajomości konopi przez pryzmat ich właściwości medycznych, choć już dziś znajduje ona w tym aspekcie szerokie zastosowanie. Oznacza to jednocześnie, iż w niedalekiej przyszłości dowiemy się znacznie więcej na jej temat, a tym samym może w końcu zrozumiemy iż ta roślina posiada potencjał medyczny jaki należy wykorzystać.

 

Sprawdź najlepsze nasiona konopi na rynku na green-seeds.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl