Zastosowanie oleju z konopi indyjskich na raka

Już od wielu wieków zastosowanie konopi medycznych jest czymś oczywistym i dobrze znanym, można powiedzieć iż wielu naukowców oraz lekarzy stara się wykorzystać aktualnie jego właściwości do walki z najpoważniejszą chorobą którą jest co oczywiste rak. Wszystkie znaki na przysłowiowym niebie wskazują, iż to właśnie wspomniany olej z konopi indyjskich może nam rzeczywiście pomóc w osiągnięciu tego celu, a nawet zwalczeniu samej choroby.

 

Czym tak naprawdę jest olej z konopi indyjskiej?

Potocznie na olej z konopi indyjskich mówi się olej RSO, skrót ten pochodzi od Rick Simpson Oil, a więc aktywisty który promował jego wykorzystanie i zastosowanie, niemal od 15 lat (a więc 2003 roku) prowadzi się testy nad wykorzystaniem RSO w leczeniu wielu chorób. Najmniej efektywną metodą pozyskania oleju jest jego ektrahowanie z wykorzystaniem alkoholu etylowego, częściej stosuje się inne oleje roślinne jak chociażby oliwę z oliwek lub zastosowanie dwutlenku węgla. Właśnie to ostatnie rozwiązanie znalazło wykorzystanie w przemyśle gdzie dochodzi do jego wyrobu, warto tutaj wspomnieć iż sam olej RSO posiada w swoim składzie kannabinoidy jakie spotkamy w marihuanie czyli THC oraz CDB.

 

W jaki sposób olej z konopi indyjskiej może leczyć ewentualnego raka?

 

Przede wszystkim wspomniany olej konopny umożliwia nam złagodzenie wszystkich bólów onkologicznych, co za tym idzie może być zastosowany przy wielu odmianach nowotworu, chociażby kości a także u pacjentów którzy są w stanie terminalnym. Mało która substancja jest rzeczywiście umożliwić nam uzyskanie takiego efektu, co oznacza mianowicie walkę z tak silnym bólem, dlatego wyciąg z konopi może się stać alternatywą dla leków opioidowych, takich jak chociażby morfina. Większość osób która zaczęła stosować olej z konopi stwierdziła, iż ból może do końca nie zniknął ale stał się na swój sposób znośny, zatem takie rozwiązanie umożliwiło im dużo swobodniejsze funkcjonowanie. Konopie indyjskie pomagają również w zwalczaniu objawów samej chemioterapii, po której dochodzi do wszelakiej maści wymiotów, jakie olej konopny ze względu na swoje właściwości najzwyczajniej w świecie zatrzymuje, pobudza również apetyt i wpływa na samopoczucie. Ciekawostką może być również fakt, iż niektóre badania już na dziś dzień potwierdzają, iż kannaboidy jakie spotkamy w konopiach ograniczają rozmnażanie się komórek nowotworowych a nawet doprowadzają do istnienia tych które już istnieją. Pojawiają się również opinie, iż THC jakie spotkamy w konopiach pozwala na zabicie komórek glejaka, a więc bardzo złośliwego nowotworu. Jednocześnie nie zabija tych, które nie są zarażone a tym samym pozwala na skuteczną walkę z rakiem który charakteryzuje się niestety nader wysoką śmiertelnością.

 

Można zatem śmiało powiedzieć, iż właśnie w konopiach indyjskich i tego co mają one do zaoferowania, szuka się metody a nawet leku na walkę z nowotworem. Nasiona konopi możesz kupić w sklepie Green-Seeds.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.