Niezwykłe właściwości nasion konopi – nowy superfood na rynku

Konopie wciąż nie cieszą się w Polsce najlepszą sławą i jest to bardzo niekorzystny stan, zważając, że tak niewiele osób zdaje sobie sprawę z niezwykłych właściwości jakie posiadają chociażby ziarna tej rośliny. Musimy pamiętać, że konopie to przede wszystkim bardzo skuteczne rośliny lecznicze, które znajdują zastosowanie w wielu problemach zdrowotnych.

Dziś porozmawiamy o nasionach konopi, które możemy kupić w coraz większej liczbie sklepów, również w naszym sklepie Green-Sedds.pl. Robią one prawdziwą furorę, dlatego też, jeżeli nie wiesz zbyt dużo na ich temat, warto abyś przeczytał ten artykuł i sprawdził, co może zagwarantować Ci regularne spożywanie nasion konopi. Słowem wstępu – nie jest to żaden dopalacz, ani specyfik, który ma zastosowanie rozweselające. Nic z tych rzeczy, to bardzo zdrowa żywność bogata w witaminy i minerały potrzebne w naszym organizmie, zwłaszcza teraz, gdy na rynku ciężko o zdrową i pełnowartościową żywność.

Nasiona konopi przede wszystkim posiadają bardzo dużą zawartość kwasów omega-3 i omega-6, a dodatkowo, proporcje tych dwóch składników występują w konopiach w idealnej proporcji 1:3. Za co odpowiedzialne są te kwasy? Omega-3 ma znakomite właściwości antyzapalne, poprawiają odporność, a także minimalizują ryzyko wystąpienia niektórych chorób, takich jak np. żylaki czy miażdżyca. Natomiast kwasy Omega-6 poprawiają funkcjonowanie mózgu, polepszając pamięć długotrwałą oraz koncentracje. Te niezwykłe zdrowe tłuszcze powinny być elementem każdej pełnowartościowej diety, a niestety, próżno ich szukać w sztucznej żywności w marketach.

Jednak to nie wszystko, co dają nasiona marihuany. Pełnowartościowe białko, aminokwasy, minerały takie jak: fosfor, żelazo, cynk oraz witamina E. To prawdziwa bomba witaminowa, która jest niezwykle potrzebna naszemu organizmowi. Są niezwykle pożytecznym urozmaiceniem diety, który możemy dodawać do codziennych posiłków takich jak: jogurty, koktajle czy musli. Niektórzy dodają je także do niektórych potraw, w których główną rolę odgrywa makaron. Nasiona dosypuje się do gotowego posiłku. Nie należy ich podsmażać, ponieważ w ten sposób tracą swoje zalety. Oczywiście, ziarna konopi są w naszym kraju legalne i dostępne w sprzedaży online.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.