Najlepsze sposoby na przechowywanie nasion marihuany

Nasiona marihuany posiadają twardą, wydawać by się mogło, trwałą łupinę. Nasiona można określić mianem odpornych, w porównaniu do innych nasion występujących w naturze. Jak dbać o nasiona, aby przedłużyć ich żywotność? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak właściwie przechowywać nasiona marihuany. 

Jak przechowywać nasiona marihuany?

Na żywotność nasion wpływają trzy podstawowe czynniki: światło, ciepło i wilgoć. Parametry te wpływają bezpośrednio na kondycję nasion. Parametry właściwie regulowane, mogą sprawić, że nasiona marihuany staną się niemalże niezniszczalne. Pierwszy z nich, światło, na szczególne znaczenie. Długa ekspozycja na słońce jest w stanie zniszczyć nawet najbardziej odporne nasiona. Podstawą właściwego przechowywania nasion marihuany będzie więc trzymanie ich z dala od światła. Idealnym rozwiązaniem będzie przetrzymywanie nasion w szczelnie zamykanym pojemniku. 

Kolejnym czynnikiem, mającym wpływ na długowieczność nasion jest poziom wilgotności. Przechowywanie nasion musi odbywać się w suchym pomieszczeniu. Wilgotność wpływa na zmiękczenie skorupy, przez co nasiona są zdecydowanie mniej wytrzymałe. Co więcej, wilgotność wpływa na kiełkowanie nasion, dlatego przechowywanie w suchym miejscu jest warunkiem koniecznym dla zachowania nasion w nienaruszonym stanie. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie nasion marihuany w lodówce. Nie zapominaj jednak, aby umieścić je w szczelnym, suchym pojemniku. 

Do właściwego przechowywania nasion marihuany konieczna jest niska temperatura. Podobnie jak w przypadku żywności, biochemia komórek zwiększa swoją żywotność w niskich temperaturach. Idealną temperaturą będzie oscylująca w granicach 4ºC. Wprost proporcjonalnie do wzrostu temperatury, maleje odporność i żywotność nasion. Możliwe jest również przechowywani nasion w ujemnych temperaturach, jednak należy zdać sobie sprawę z obecności ryzyka. Narażone na minusowe temperatury nasiona, mogą ulec pęknięciom, które będą rzutować na jakość produktu. 

Właściwie przechowywane nasiona mogą zachować swoją swoją wartość na długie lata. Warto więc spełnić kilka niewymagających warunków, aby przedłużyć żywotność nasion. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.