Medyczna marihuana a prawo w Polsce

Temat marihuany medycznej należy do jednych z najczęściej poruszanych kwestii, wzbudzając masę kontrowersji. Niektórzy, uważają ją za skuteczny lek, który może być przyszłością branży medycznej. Istnieje jednak i druga grupa, twierdząca, że marihuana stanowi jedynie poważne zagrożenie, mogące bezpośrednio prowadzić do narkomanii. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jak używanie oraz hodowla marihuany leczniczej prezentuje się w świetle prawa.

Czy marihuana medyczna jest w Polsce legalna?

Chociaż stosowanie marihuany w celach medycznych w naszym kraju, zostało zalegalizowane już w roku 2017, jej uprawa ciągle była poddawana wątpliwościom. Wtedy bowiem, surowiec ten sprowadzaliśmy zza granicy. Powodem tego, była chęć przeciwdziałania wykorzystywaniu marihuany w innych celach niż czysto leczniczych. Dnia 6 kwietnia 2022 roku, Sejm zatwierdził ustawę o legalizacji hodowli medycznej marihuany. Wiadomość ta została przyjęta z ogromnym entuzjazmem wśród pacjentów, którzy cierpieli na schorzenia układu pokarmowego, a także padaczkę lub stwardnienie rozsiane.

Nasiona marihuany możesz kupić w naszym sklepie green-seeds.pl, serdecznie zapraszamy do zakupów.

Legalizacja hodowli marihuany leczniczej w Polsce a wpływ na państwową gospodarkę

Ustawa ta wywarła również korzystny wpływ na krajową gospodarkę. Import marihuany bowiem, wiązał się ze sporymi kosztami, co wiązało się bezpośrednio z pochłanianiem dużych kwot z budżetu państwa. Warto również wspomnieć, iż hodowcy marihuany szacują, że z jednego hektara mogą uzyskać nawet do 15 tysięcy złotych przychodu.

Posiadanie marihuany na użytek własny - czy jest zgodne z prawem?

Będąc przy temacie marihuany medycznej, warto wspomnieć również o jeszcze jednej istotnej kwestii. Posiadanie tej substancji na użytek własny jest uważane za stanowczo niezgodne z obowiązującym obecnie prawem. Nawet najmniejsza ilość, równa jednemu gramów czystej marihuany, stanowi poważne wykroczenie. Jeśli natomiast zatrzymany posiada przy sobie jej śladowe ilości, kończy się to jedynie przyznaniem kary grzywny. Wiele osób jednak, opowiada się za legalizacją, z tego też powodu, sprawa może zmienić się w każdej chwili.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.