10 faktów o konopi indyjskiej

Przedstawiamy 10 faktów o konopi indyjskiej oraz nasionach marihuany, o których mogliście nie wiedzieć, a które mogą Was zainteresować.

1. Nasiona konopi odznaczają się wysokim profilem spożywczym i są niezwykle zdrowym dodatkiem do wielu posiłków. Dodając je do posiłku uzyskamy unikalny, lekko orzechowy posmak.

2. Okazuje się, że nasiona konopi są nasionami tej samej roślina co marihuany, jednakże nie zawierają wysokiego poziomu THC. Ponadto, nie wpływają ostatecznie na uczucie haju.

3. Oleje oraz nasiona z konopi posiadają zdrowotne właściwości i pomagają w poprawie dolegliwości oraz są pomocne w kwestiach takich jak;
bóle stawowe,
zapalenia stawów,
poprawa zdrowia serca,
promowanie zdrowia skóry, włosów i paznokci,
wzmocnienie układu odpornościowego organizmu,
poprawa działania układu trawiennego.

4. Nasiona nie powodują interakcji w przypadku spożywania pospolitych leków, jednakże warto uważać, jeśli przyjmujemy leki przeciwzakrzepowe.

5. Konopie indyjskie to rośliny z rodziny konopiowatych, które pierwotnie występowały w regionie gór Hindukusz.

6. To niezwykle silne rośliny, które wyrosną praktycznie w każdych warunkach. Dziennie osiągają wzrost o ok. 2,5-5 cm, co zależy od danego gatunku. Największe z nich osiągają nawet do 6 metrów wysokości.

7. Już od setek lat znane są na rynku ubrania z konopi, które cechują się wyjątkową trwałością i solidnością. Także w przemyśle tkackim konopie indyjskie cieszyły się sporym uznaniem w dawniejszych czasach.

8. Konopie przed II wojną światową zajmowały kilkadziesiąt hektarów pól uprawnych w naszym kraju. W tamtym czasie nie wiedziano o psychoaktywnych konopiach, jednakże nikt nie miał wątpliwości co do kwestii legalności konopi siewnych.

9. Okazuje się, że konopie dzięki mocnemu systemowi korzeniowemu bardzo dobrze spulchniają i wiążą glebę. Stanowią doskonałe przedplony dla roślin uprawnych i zbóż, gdyż wyciągają metale ciężkie i substancje toksyczne z gruntów.

10. Konopie indyjskie są w naszym kraju już od prasłowiańskich czasów. Początkowo wykorzystywano je w obrzędach kulturowych, natomiast pierwszą wzmiankę przeczytać można w dziełach Szymona z Łowicza.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.